Zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych

Biodegradacja stanowi kluczowy element w cyklu życia materii organicznej, umożliwiając przekształcenie odpadów biodegradowalnych w substancje, które mogą być ponownie wykorzystane przez ekosystem. Ten proces odgrywa istotną rolę w zamykaniu obiegu materii w przyrodzie i jest nieodzowny dla zrównoważonego rozwoju.

Naszym priorytetem jest efektywne przekształcanie odpadów w wartościowe surowce, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach. Odpady traktujemy jako cenny składnik naszych produktów, poprawiających jakość gleby. Dzięki temu wspieramy zarówno redukcję odpadów, jak i rozwój rolnictwa, dostarczając glebie istotne składniki odżywcze.

Dysponujemy wszelkimi niezbędnymi zezwoleniami pozwalającymi wprowadzać na rynek innowacyjne produkty poprawiające właściwości gleby, tworzone z odpadów i minerałów, takich jak aleuryt. Takie podejście, oparte na modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, przynosi korzyści zarówno środowisku, jak i ekonomii. Naszym sztandarowym rozwiązaniem jest produkt Rekultyraddol, który znajduje szerokie zastosowanie – od rekultywacji terenów pokopalnianych i składowisk odpadów, po nawozy rolnicze oraz budowę warstw przysypowych. Nasza innowacja, chroniona patentem Urzędu Patentowego RP, świadczy o zaawansowaniu technologii i najwyższej jakości naszych produktów.

Ustabilizowane komunalne osady ścieków

Osady ściekowe powstają na różnych etapach oczyszczania, w tym w procesach obejmujących ścieki komunalne, które zawierają mieszankę substancji ze ścieków domowych, komercyjnych, przemysłowych oraz wód infiltracyjnych i opadowych. Ze względu na ich potencjalną zawartość szkodliwych substancji, istotne jest przeprowadzenie procesu stabilizacji, który zmniejsza ich negatywny wpływ na środowisko oraz zdrowie ludzi. Stabilizacja pozwala również na dalsze przetwarzanie i wykorzystanie tych osadów.

Nasza firma koncentruje się na przetwarzaniu ustabilizowanych osadów ściekowych poprzez ich połączenie z minerałami, które pozyskujemy głównie z naszej kopalni. Tak powstały produkt znajduje zastosowanie w biologicznej rekultywacji terenów zdegradowanych oraz składowisk odpadów. Aktualnie prowadzimy intensywne badania, które mają na celu uzyskanie zgody Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie produktu do obrotu oraz jego certyfikację jako materiału w pełni pochodzącego z recyklingu.

Nasze działania są w pełni zgodne z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym, która kładzie nacisk na przekształcanie odpadów w wartościowe surowce. Takie podejście wspiera ochronę środowiska i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju.

Grafika rekultywacja skladowisk odpadow 1
Grafika gospodarka odpadami 1
Grafika gospodarka odpadami 3